44322904
88628587
22395944

سهام عدالت ؛ ۳۰ درصد دوم سهام قابل فروش شد

بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، ۳۰ درصد دوم سهام عدالت برای افرادی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند آزاد و قابل فروش شد.

باربری مرزداران

به گزارش کاماپرس، آزادسازی سهام عدالت بعد از خوشحالی اولیه که در سهامداران ایجاد کرد کمی به دست انداز و حاشیه دچار شد چرا که فروش سهام برای کسانی که به پول سهام خود نیاز فوری داشتند ممکن نبود. برای رفع این نقیصه امکان فروش ۳۰ درصد سهام برای افرادی که روش مستقیم را در مدیریت سهام انتخاب کرده بودند فراهم شد اما این امکان نیز با انتقادات فراوانی مواجه شده است به طوری که بسیاری از مشمولان با وجود فروش ۳۰ درصد از سهام در بانک ها، کارگزاری ها یا اپلیکیشن های پرداخت، هنوز پول سهام فروخته شده یا دریافت نکرده یا به صورت قطره چکانی دریافت کرده اند که نیاز آنها را برطرف نمی کند.

بیشتر بخوانید: باربری مرزداران خدمات اثاث کشی و جابجایی

امکان فروش ۳۰ درصد دوم بعد از عید غدیر خم

در آخرین تحول این حوزه علاوه بر امکان فروش ۳۰ درصد قبلی – که همان طور که پیشتر گفته شد با انتقادات فراوانی روبرو شده است – امکان فروش ۳۰ درصد دیگر سهام عدالت برای مشمولانی که روش مستقیم را در مدیریت سهام خود برگزیده اند ایجاد شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با اعلام این خبر گفت:براساس آیین نامه سهام عدالت که نهایی شد و برای ابلاغ به مراجع ذیربط به امضای اعضای شورای عالی بورس رسید، مقرر شد کسانی که روش مستقیم را در آزاد سازی سهام عدالت انتخاب کردند بتوانند بعد از عید غدیرخم علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، برای ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد، حق فروش داشته باشند.

حسن قالیباف اصل همچنین گفت: در روش غیرمستقیم آزاد سازی سهام عدالت که شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در آن دخیل هستند، پذیرش این شرکت‌ها از اواسط مرداد در بورس تهران آغاز می‌شود و آن‌ها نیز بعد از عید غدیر می‌توانند در مجموع ۶۰ درصد سهام خود را به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید: باربری مرزداران خدمات اثاث کشی و جابجایی

خط ویژه تماس مدیریت